16. Uluslararası Göztepe Rotary Sutopu Turnuvası Start Alıyor

16. Uluslararası Göztepe Rotary Sutopu Turnuvası Start Alıyor
  • 30.03.2015

Göztepe Rotary Kulübü’nün gençliğe verdiği önem doğrultusunda bu yıl 16.’sı düzenlenen Göztepe Rotary Sutopu Turnuvası, İzmir Atatürk Yüzme Havuzu’nda U17 (1998) doğumlu kızlar kategorisinde yapılacak.

 

Avrupa’nın pek çok takımının katılmak için müracaat ettiği turnuva, İzmir’de amatör spor branşlarında yapılan en önemli organizasyon olarak dikkat çekiyor.

Türkiye’de bu yaş grubunda ilk defa düzenlenen turnuva üç gün boyunca genç sporcuların mücadelesine sahne olacak.  Dünyanın en zor Olimpik Sporu olan sutopu; dayanıklılık, kuvvet, kondisyon ve tekniğin üst düzeyde olduğu branşlardan biri. Türkiye Şampiyonu Esti Genç Takımı’nın ev sahipliği yapacağı turnuvaya Moldovia Milli Takımı, Türk Genç Milli Takımlarının yanısıra Genç Kızlar’da Dünya Şampiyonu olan Yunanistan Vouliagmeni ve yine Yunanistan’ın güçlü takımlarından İlisiakos renk katacak. 3 Nisan 2015 günü başlayacak olan turnuvada kupa, 5 Nisan’da yapılacak final maçıyla sahibini bulacak.

Göztepe Rotary Kulübü Dönem Başkanı Haluk Soyuer, turnuvada mücadele edecek olan sporcuları dostça, kardeşçe bir ortamda buluşturmayı hedeflediklerini, ülkeler arası barış ve dostluğa hizmeti amaç edinen Göztepe Rotary Kulübü olarak bu turnuvaya tüm spor severleri beklediklerini söyledi.

foto1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *