2018 Kaymakam Kararnamesi 1 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı

2018 Kaymakam Kararnamesi 1 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı
  • 01.09.2018

Daha önce Çeşme’de görev yapan iki kaymakamımız da kararnamede yer aldı..

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi’yle bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 471 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.

SARILI ÇORLU’YA ATANDI, KARABURUN’A KADIN KAYMAKAM GELİYOR

Vali yardımcılarının kaymakamlıklara atanmasıyla vali yardımcılığı sayısında azaltılmaya gidildi. Böylece 610 olan vali yardımcısı sayısı, iki yıllık süreçte 314’e indirildi. Bu kapsamda Çeşme eski kaymakamlarından, günümüz Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Cafer Sarılı Çorlu Kaymakamlığı’na atandı. Yine bu kapsamda Batman Vali Yardımcısı Serap Özmen Çetin ise Karaburun Kaymakamlığı’na atandı ve komşumuza son 20 yılda atanan ilk kadın kaymakamı oldu.

ERKAYIRAN’A ÖNEMLİ GÖREV

Bir taraftan vali yardımcısı sayısı iki yıllık süreçte 314’e indirilmişken, Çeşme bir önceki dönem kaymakamı, günümüz Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran’ın Ankara Vali Yardımcılığı’na getirilmesi dikkatimizi çekti.

HER İKİ KAYMAKAMIMIZI DA VALİ OLARAK GÖRMEK İSTERİZ

Cafer Sarılı’nın Çeşme’den ayrılırken Gaviscon ilacı kullanmaya başladığını, Mustafa Erkayıran’ın ise Çeşme’deki görev süresinin 27 Ağustos 2015 – 30 Kasım 2016 arasında sadece 14 ayla sınırlı kaldığını yorumsuz olarak aktaralım. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyor, ilerleyen zamanlarda vali olarak atanmalarını da görmek istiyoruz.

H. MEHMET KARA GÖREVE DEVAM EDİYOR

Kocaeli Vali Yardımcısı iken Çeşme’ye atanan ve 15 Aralık 2016’da göreve başlayan H. Mehmet Kara ise bu görevini 21 aydır başarıyla sürdürüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *