Aşk Festivali Türkiye’de bir ilk olacak

Aşk Festivali Türkiye’de bir ilk olacak
  • 03.04.2015

Çeşme Dalyanköylülere uzun süredir bekledikleri müjdeyi geldi..

Çesme Belediye Başkanı bu sabah Ege TV’de katıldığı Güne Bakış programı canlı yayınında Çeşme Dalyanköylülere uzun süredir bekledikleri müjdeyi verdi..

1990’lı yılların başında kendiliğinden yıkılmaya başlaması üzerine tehlike yarattığı için yıkılmak zorunda kalınan Dalyanköylü Nezir’in Kulesi yeniden yapılacak. Böylece adı ölümsüzleşecek Nezir’e hakkettiği onur verilmiş olacak.

Bu sabah saat 8:30’da Ege TV’de katıldığı Güne Bakış programı canlı yayınında Çeşme Belediye Başkanı seçilmesinin üzerinden geçen bir yılı değerlendiren Muhittin Dalgıç, programın sonunda sunucu Deniz Ölgün’ün bir sorusu üzerine Dalyanköylülerin ne zamandır beklediği müjdeli haberi verdi. Dalgıç, “Nezir Abi’yi ben tanıdım. Sakız Adası’nda aşık olduğu kızı görebilmek adına Dalyanköy’de yaklaşık 15 metrelik bir kule yapmıştı. Kendisi ne mimardı, ne de mühendis. Dilsiz ve sağır bir balıkçıydı. Biz onun bu platonik aşkını duyurmak için Dalyanköylülerin belirleyeceği uygun bir yere o kuleyi yeniden yapacağız ve çeşitli şenliklerle bir aşk festivali düzenleyeceğiz” dedi.

Proje üzerinde Mimar Ruhi Çilek’in bir çalışması olduğunu bildiğimiz kule böylelikle bir anlamda aşk mabedi olacak ve festival günlerinde Dalyanköy (Dalyan Mahallesi demeye ağzımız bir türlü alışamadı hala) başta olmak üzere tüm Çeşme ziyaretçi akınına uğrayacak. Başkan Dalgıç’ı bu girişimi nedeniyle kutluyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *