Bergama’da kermes için geri sayım

Bergama’da kermes için geri sayım
  • 22.05.2015

79. Uluslararası Bergama Kermesi hazırlıkları tamamlandı. Dopdolu içeriği ile bir hafta boyunca Bergamalılara kültür – sanat şöleni yaşatacak olan Kermes programı belli oldu.

Kermes etkinlikleri bu yıl Bergama’nın dört bir köşesine yayıldı. Aktivitelerin kalbi yine Kermes ile özdeşleşen Asklepion olacak.

9 Haziran’da Ankara Devlet THM Korosu, 10 Haziran’da İzmir Sahne Tiyatrosu, 11 Haziran’da ünlü şarkıcı Kubat, 12 Haziran’da Enver Aysever ile Aykırı Kumpanya, 13 Haziran’da ise ünlü şarkıcı Burcu Güneş Asklepion’da Bergamalılar ile buluşacak.

Asklepion ile eşzamanlı olarak Cumhuriyet Meydanı’nda da bir hafta boyunca çeşitli programlar gerçekleştirilecek. 8 Haziran’da ünlü keman virtüözü Canan Anderson, 10 Haziran’da Kolpa Grubu, 11 Haziran’da Grup Koliva, 12 Haziran’da Erdal Erzincan, 13 Haziran’da Fide Köksal, 14 Haziran’da Mine Geçili sahne alacak.

Bütünşehir Yasası ile Bergama’nın yeni mahalleleri olan eski beldeler de unutulmadı. Selcan Kökçen Şahin 9 Haziran’da Ayaskent’te, 13 Haziran’da Göçbeyli’de, İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası 10 Haziran’da Zeytindağ’da, Gamze Matracı 11 Haziran’da Yenikent’te, Ali Altay 12 Haziran’da Bölcek’te, Cenk Bosnalı 12 Haziran’da İstiklal Meydanı’nda, Mehmet Ali Çakar 14 Haziran’da Kozak Kermes Alanı’nda konser verecek.

Bergama Kermesi’nde yine gelenek bozulmayacak. 13 – 14 Haziran tarihlerinde geleneksel Trap Atışları, 13 Haziran’da ise Cirit – Cop Oyunları düzenlenecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *