Beşinci günde yarışlara devam edildi

Beşinci günde yarışlara devam edildi
  • 22.08.2015

Bir Alaçatı klasiği haline gelen Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali kapsamında dünyanın en hızlı windsurf’çülerini ağırlayan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nın beşinci günü nefes kesen yarışlara sahne oldu. Kadınlarda güne lider başlayan Fulya Ünlü, yaşadığı talihsizliklerin ardından 3’üncü sıraya gerilerken, zirve Fransız Marion Mortefon’un oldu. İkinci sıraya da Lena Erdil yerleşti. Geçen yılın dünya şampiyonu Fransız Delphine Cousin (Fransa) ise 4’üncülük ile yetindi.

Erkeklerde lider değişmedi. Marion Mortefon’un ağabeyi Pierre Mortefon zirvedeki yerini korudu. Mortefon’u İtalyan Matteo Iachino ve Tristan Algret (Guadalup) takip etti. Bora Kozanoğlu ise 13’üncü sırada kendisine yer buldu.

Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali alanındaki windsurf tutkunları, yarışların ardından Volvo Chill Out Party ile keyifli dakikalar geçirdi.

33 ülkeden 64 erkek, 31 kadın sporcunun kayıt yaptırdığı turnuvada bu yıl erkeklerde 25, kadınlarda ise 12 farklı ülkeden sporcu mücadele ediyor. Organizasyona 13‘ü erkek, 11’i kadın olmak üzere toplam 24 windsurf’çü veren Türkiye’yi; 10’u erkek, 5’i bayan olmak üzere 15 sporcu ile temsil edilen Fransa takip ediyor.

Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde ve Pegasus Airlines ana sponsorluğunda düzenlenen şampiyonanın organizasyonu Sportworks tarafından gerçekleştiriliyor. Türkiye Yelken Federasyonu 2015 yılı faaliyet programında da yer alan şampiyonaya destek veren diğer kurumlar ise Power TV, Power FM, Volvo, Mezzo Mix, Port Alaçatı, Selva Makarna’dır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *