Çeşme’de yelken keyfi

Çeşme’de yelken keyfi
  • 05.04.2015

International Çeşme Yacht Club (ICYC), Ege Açıkdeniz Yat Kulübü (EAYK), Urla Yat Kulübü (URİYAT), Teos Marina ve Çeşme Marina tarafından ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen İzmir Yat Yarışları, ikinci yılında da renkli görüntülere sahne oluyor. 2014’te İzmir Kış Trofesi ve İzmir Sonbahar Trofesi olmak üzere Sığacık ve Çeşme’de yapılan yarışlara, yelken sporuna gönül vermiş sporcuların yoğun katılımı dolayısıyla, İzmirli yelken kulüpleri yarışlara devam kararı almıştı.

SIĞACIK’TA BAŞLADI, ÇEŞME’DE SÜRÜYOR, URLA’DA SONA ERECEK

2015 İzmir Kış Trofesi Ocak ve Şubat aylarında Sığacık’ta yapılan yarışlarla start aldı. Yarış filosu 7 Mart’ta yapılan offshore (açık deniz) yarışıyla Çeşme Marina’da konuşlandı. 28-29 Mart tarihlerinde ise Çeşme’de yapılan yarışlarla devam etti. Cumartesi günü yapılan iki yarışa 10-12 knot kuvvetinde esen güneyli rüzgâr eşlik etti ve aynı gün yarışçılar adeta 4 mevsimi yaşadı. Pazar günü ise tek yarış yapıldı. 18-19 Nisan tarihlerinde Çeşme’de yapılacak yarışların ardından filo 25-26 Nisan ve 30-31 Mayıs tarihlerinde Urla’da yapılacak yarışlarla yelken keyfi devam edecek.

Bu güne kadar yapılan tüm Ayaklar ve TROFE için toplu ödül töreninin 18 Nisan 2015 tarihinde saat 18.00 de yapılacağı belirtildi. Toplam 7 ayakta alınan geçici sonuçlar ise şöyle:

[Not a valid template]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *