Dünya Mirası Bergama Japonya’da tanıtılıyor

Dünya Mirası Bergama Japonya’da tanıtılıyor
  • 25.09.2015

UNESCO Dünya Mirası Bergama, 24-27 Eylül 2015 tarihleri arasında Tokyo’da düzenlenen ve Asya Pasifik Bölgesinin en önemli turizm fuarı olan JATA Dünya Seyahat Fuarı’nda tanıtılıyor. Japonya’nın Tokyo kentinde yarın (27 Eylül) sona erecek Jata Turizm Fuarı’na katılan Bergama Belediyesi, diğer yurt dışı fuarlarında olduğu gibi Tokyo’da da İzmir Kalkınma Ajansı’nın UNESCO Dünya Mirası Bergama’yı öne çıkararak hazırladığı stantta yer aldı.

UNESCO listesine girişin ardından Bergamaya olan ilgi arttı

Bergama’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girişinin ardından, özellikle Japonya başta olmak üzere çok sayıda Uzakdoğu ülkesi tarafından büyük ilgi gören Bergama’nın kültürel değerleri ve sahip olduğu tarihi zenginlikler daha yakından takip edilmeye başlandı.

Ortak nokta: Parşömen

Japonya’nın Shibetsu kentinde parşömen üretimi yapan heyet ile buluşacak olan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Japonların çok önem verdiği ve Bergama’nın önemli evrensel değerlerinden biri olan parşömeni ön plana çıkararak Bergama’yı tanıtacaklarını söyledi. Shibetsu grubu daha önce Bergama’da Başkan Gönenç’i ziyaret ederek Bergama ve parşömen konusunda detaylı bilgi edinmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *