Fener alayına davetlisiniz

Fener alayına davetlisiniz
  • 28.10.2015

Cumhuriyetin ilanının 92’nci yıldönümü ilçemizde iki güne yayılan etkinliklerle kutlanacak. 29 Ekim akşamı gerçekleşecek fener alayı, ilçe sokaklarını Cumhuriyet ateşi ile aydınlatacak.

Bugün (28 Ekim) 13:00’te Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk heykeline çelenk sunulmasıyla başlayacak kutlama programı, 29 Ekim sabahı saat 10:00’da Sıdıka-Kelami Ertan Lisesi önünde toplanan halk kortejinin İnkılap Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüşüyle devam edecek. Meydanda gerçekleştirilecek resmi törenin ardından günün anlam ve önemini vurgulayan şiirler okunacak, folklor oyunları ve spor gösterileri sergilenecek.

TÜRK BAYRAĞI VE MEŞALELER EŞLİĞİNDE FENER ALAYI

Çeşme Belediyesi tarafından 29 Ekim akşamı düzenlenecek fener alayı ise renkli görüntülere sahne olacak. 16 Eylül Parkı’nda bir araya gelen Çeşmeliler tarafından oluşturulacak kortej, saat 20:00’de meşale ve Türk bayrakları eşliğinde Anfi Tiyatro yanından İnkılap Caddesi’ne, İnkılap Caddesi üzerinden ise Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek. Çeşme sokaklarının Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusuyla aydınlanacağını ifade eden Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, 7’den 70’e tüm vatandaşları, bu coşkuya ortak olmaya davet etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *