Gençlerin Ilıca Plajı seferberliği

Gençlerin Ilıca Plajı seferberliği
  • 03.06.2015

Çeşme’nin plajlarının temizliğinin kalıcılığını güvence altına almak adına yapılan çalışmaya katılan 300 genç, el birliğiyle Ilıca Plajı’nı temizledi

Çeşme Belediyesi, Çeşme’nin doğal güzellikleri ve çevre temizliğinin korunması için örnek bir çalışma başlattı. Bölgedeki ilkokul ve ortaokul yönetimlerinin işbirliğiyle yapılan çalışmaya, yaşları 9 ile 14 arasında değişen 300 öğrenci katıldı. Çevre kirliliğinin, atıkların doğaya salınımının azaltılarak önlenmesi hedefiyle yola çıkılan çalışmanın ilk ayağı Türkiye’nin en güzel plajlarından olan Ilıca Plajı’nda gerçekleştirildi.

İki günde onlarca torba çöp

Çeşme Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri tarafından düzenli aralıklarla temizliği yapılan Ilıca Plajı, projeye uygun hale getirilmesi için iki gün boyunca temizlenmedi. Çeşme Belediyesi ekiplerinin plaj temizliğine katılan ve yardım eden öğrenciler, sadece iki günlük atıklarla plajın ne hale gelebildiğini gördü. Plajdan toplananların doldurduğu onlarca çöp torbası, atıldığı sırada küçük ve önemsiz olarak algılanan atıkların birleştiğinde nasıl bir çöp yığını haline geldiğini gözler önüne serdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *