Ildırı’ya 1.000 fidan

Ildırı’ya 1.000 fidan
  • 21.04.2015

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilimdalı’nın Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaparak Çeşme-Ildırı-Kadıovacık mevkiinde oluşturduğu bin fidanlık koruda fidan dikim töreni düzenlendi.

GELECEĞE ANLAMLI BİR MİRAS

Fidan dikim töreninde konuşan Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Perihan Öztürk, ağaçlandırma sahasında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öztürk, “Geleceğe çok anlamlı bir miras bırakıyorsunuz. İnsan sağlığı üzerine çalışırken içinde yaşadığımız doğayı da iyileştiriyorsunuz” dedi. Perihan Öztürk doğaya katkılarından dolayı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüce’ye bir teşekkür plaketi takdim etti.

DOĞAYA KATKILARIMIZ DEVAM EDECEK

Prof. Dr. Ayşe Yüce, “Buradaki fidanlar anabilimdalımız gibi sonsuza kadar yaşayacak. Bunca yıldır insan sağlığı için çalıştık ama doğanın da ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Fidanlara can verdiğimiz için çok mutluyuz. Önümüzdeki günlerde de doğaya katkılarımız devam edecek” diye konuştu. Konuşmaların ardından fidanlar toprakla buluştu,can suları verildi.

[Not a valid template]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *