İranlı turistlere Çeşme alternatifi

İranlı turistlere Çeşme alternatifi
  • 20.02.2016

Yerli tatilcilerin Çeşme’deki ilk tercihlerinden biri olan Boyalık Beach Otel’in yeni hedefi, uygulanan uluslararası ekonomik ambargoların kaldırılmasıyla birlikte yüzünü batıya dönen İran oldu. Bu yıl 9.’su düzenlenen Tehran International Tourism Exhibition – Tahran Uluslararası Turizm Fuarı’na tam kadro katılan Boyalık Beach Otel’in yöneticileri, Türk turizminin sunduğu birbirinden güzel fırsatları başta İranlılar olmak üzere Asyalılara anlatma imkanı buldu.

Ambargo kalktı İranlı gözünü tatil fırsatlarına çevirdi

Batı ülkeleri tarafından uygulanan ekonomik ambargoların kaldırılmasıyla birlikte rahat bir nefes alan İranlılar, gözünü yurtdışındaki tatil fırsatlarına çevirdi. İran’ın başkenti Tahran’da ziyarete açılan Uluslarası Turizm Fuarı’na Çeşme standında katılan Boyalık Beach Otel, İranlıların ilgi odağı oldu.

Türkiye’nin de tanıtımını yapıyoruz

Dört gün boyunca süren fuarda yalnızca kendi otellerinin değil aynı zamanda Çeşme’nin de tanıtımını yaptıklarını belirten Boyalık Beach Çeşme Otel Genel Müdürü Orhan Belge, İranlılardan çok büyük ilgi gördüklerini söyledi. Son yıllarda Türkiye ile İran arasında artan ekonomik ilişkileri turizmde de fırsata çevirebileceklerini belirten Belge, İranlıların Türkiye’ye karşı son derece olumlu düşünceleri olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *