Karareis’te domuz alarmı

Karareis’te domuz alarmı
  • 26.09.2015

Aç kalan domuzlar, tel örgülerle çevrili sitelere girip bahçelere zarar veriyor..
Küresel iklim değişikliği ile dağda aç kalan domuz sürüleri İzmir Karaburun İlçesi Karareis mevkiinde tel örgülerini delip yazlık sitelere girdiler, bahçelere büyük zarar verdiler.
Eylül ayı başında gece yarıları çok sayıda domuz sürüsü, içlerinde insanların oturduğu yazlık sitelerin tel örgülerini geçip bahçelere girdiler ve aynı traktör sürmüş gibi çimleri sürüp ağaçların köklerini kazdılar, büyük zarar verdiler.
Karareis’te yaşayan insanlar bu durum karşısında büyük panik yaşamaya, korkudan gece olunca evlerine kapanmaya başladılar.
Site yönetileri acil olarak tel örgülere takviye yapılmasını gündeme getirirken, resmi makamların da domuzların insanlara zarar vermemesi için acil tedbir almasını istiyorlar.

BİR SPORCU CANINI ZOR KURTARDI
Daha önce de bir eski futbolcu ve teknik direktöre aynı bölgede domuz saldırısı olmuş, bu kişi ayaklarından yaralanmasına rağmen, üzerinde taşıdığı bıçak ile domuzu öldürmüş ve canını zor kurtarmıştı.
Domuzlar uzun zamandır bölgede büyük açlık çekmekte, geceleri keçi ve koyun sürülerine saldırarak büyük zararlar veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *