Kestane Zararlılarıyla Mücadele eğitiminde sertifikalar verildi

Kestane Zararlılarıyla Mücadele eğitiminde sertifikalar verildi
  • 28.03.2015

Ödemiş Belediyesi’nin girişimleriyle İzmir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kestane Zararlılarıyla Mücadele eğitiminde başarılı olanlara sertifika verildi.

Kültür Merkezinde düzenlenen törende ilçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Orman Bölge Müdür Vekili Muhsin Köse, Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürü Tuncay Can, Bayındır Orman İşletme Müdürü Hasan Sarıtaş, İlçe Tarım Müdürü İbrahim Altıntaş, belediye meclis üyeleri ve üreticiler katıldı.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem yaptığı konuşmada; “Vatandaşlarımızın ellerinin nasırlarıyla ürettiklerini paraya dönüştürmek için çalışacağız demiştik. Orman Bölge Müdürlüğümüzle yaptığımız çalışma sonucunda Kasım ayında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik. Geçen süre içinde Orman Bölge Müdürlüğümüz tarafından eğitim çalışması yapıldı. Bu eğitimler sonucunda bir tek ağacımızı bile kurtulsa, büyük bir kazanç olacaktır. Dedelerimizden kalan bu ağaçların korunması ve sahip çıkılması, kentimize sahip çıkmak demektir. Bizler de bu mirası gelecek nesillere bırakacağız” dedi.

Orman Bölge Müdür Vekili Muhsin Köse kuruyan kestane ağaçlarının üç yıl boyunca hastalıkları çoğalttığını belirterek, yeni bir proje ile ürettikleri fidanları üreticilere vereceklerini ifade etti.

Son olarak konuşma yapan ilçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu ise, Orman Bölge Müdürlüğümüz ve Belediyemiz işbirliği ile yapılan bu yararlı çalışamadan dolayı kutluyorum. Üreticimize faydalı olabilecek bu tür eğitimlerin devamını diliyorum” dedi.

Çamlık, Bayırlı, Küçükören, Demirdere, Küre, Gölcük, Hamamköy, Bademli gibi Ödemiş’in yüksek mahallelerinden eğitime katılan 38 üreticiye sertifika ve Ödemiş Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan kestane zararlılarıyla mücadele ekipman çantası hediye edildi.

foto1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *