Satrancın ustaları Çeşme’de buluşuyor

Satrancın ustaları Çeşme’de buluşuyor
  • 15.06.2015

Çeşme’de bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Çeşme Open uluslararası satranç turnuvası bugün (15 Haziran) başlayacak. İlçeye aralarında “usta” unvanını taşıyan isimlerin de bulunduğu yüzlerce satranç oyuncusu gelecek.

Çeşme Belediyesi’nin düzenlediği Türkiye Satranç Federasyonu Çeşme Temsilcisi Mehmet Sarısaç’ın organizatörlüğünde gerçekleşen 3. Uluslararası Çeşme Open Satranç Turnuvası, yerli ve yabancı usta ve amatör satranç oyuncularının ilçede toplanmasını sağlayacak. İlk iki turnuvanın çok başarılı geçtiğini ve turnuvanın uluslararası platformda gördüğü yoğun ilgiden memnun olduklarını belirten Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, organizasyonun giderek büyüdüğünü söyledi, bu yıl önceki yıllara göre daha da görkemli olacağını kaydetti.

Altı gün sürecek, yüzlerce oyuncu gelecek

Çeşme Open Uluslararası Satranç Turnuvası’nda, Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) tarafından “Büyük Usta”, “Uluslararası Usta”, “Kadın Büyük Usta” ve “Kadın Uluslararası Usta” unvanı verilmiş çok sayıda başarılı satranç oyuncusu mücadele edecek. Yabancı gözlemcilerin de katılacağı turnuva için farklı ülke ve kıtalardan 200’ün üzerinde başvuru yapıldı. Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Çeşme İlçe Temsilcisi Mehmet Sarısaç gözetiminde yürütülecek organizasyonda, TSF tarafından atanan hakemler görev yapacak. Tarihi Aya Haralambos Kilisesi’nde 15 Haziran’da başlayacak etkinlik 20 Haziran’da son bulacak. Ayrıntılı bilgi www.cesmeopen.tsf.org.tr adresinden elde edilebilir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Spam Yorum Koruması *